Hostelworld.com

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

×

Snart udsolgt

Pension Alpha

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Priser
kort
Bedømmelser
  • Vidunderlig beliggenhed
  • Strålende personale
  • Fremragende renlighed
Læs alle anmeldelser
  • Vidunderlig beliggenhed
  • Strålende personale
  • Fremragende renlighed

Beskrivelse af Overnatningssted

Se de ledige

Søn. 20 aug 2017 - Ons. 23 aug 2017 Skift.

Værelsesoversigt

Søn. 20 August 2017 - Ons. 23 August 2017

Mit udvalg

/ Pris pr. nat Nætter I alt
I alt:
Standard fleksibel booking:
VÆLG VENLIGST DIN FORETRUKNE BOOKINGTYPE NEDENFOR.
I alt:
Betalbart nu:
Betalbart nu:
BOOK NU

Faciliteter

Gratis
  • Håndklæder inkluderet
  • Gratis WiFi
  • Gratis internetadgang
Generelt
  • Morgenmad ikke inkluderet
  • Kabel tv
Serviceydelser
  • Internetadgang
  • Reception åben døgnet rundt

Politikker

  • Kreditkort accepteres

Værd at bemærke

**Please note** that you need to cancel your reservation at least 3 days before arrival date.


PLEASE NOTE! SPECIAL CANCELLATION POLICY FOR FAIR PERIODS:
You can cancel your reservation free of charge up to 4 weeks (28 days) before arrival date. In case of a late cancellation or a no show, we will charge the entire amount of your booking.

Tendence 25.08.-30.08.2016
Automechanika 11.09.-17.09.2016
Buchmesse 17.10.-23.10.2016
Viscom 01.11.-04.11.2016
FI Forum 14.11.-17.11.2016
Health Ingredients 28.11.-01.12.2016
Heimtextil 08-12.01.2017
Papierworld 26-30.01.2017
Ambiente 08-13.02.2017
ISH 12-17.03.2017
Musikmesse 02-06.04.2017
IMEX 14-17.05.2017
IAA 10-22.09.2017
Buchmesse 09-14.10.2017
CPHI 23-25.10.2017

Breakfast (7am - 10am) costs extra 6 Euro per person per night.

Annulleringspolitik

Priser for kun depositum

Dette indlogeringssted har en 3 -dages afbestillingspolitik. Hvis bookingen ikke bliver annulleret inden for denne periode, vil et afbestillingsgebyr blive pålagt svarende til den første overnatning af dit ophold


Ikke-refunderbare priser

Din booking er ikke-refunderbar, hvis du vælger at annullere din booking eller ved udeblivelse. Du vil stadig blive opkrævet den fulde pris for din booking.

Seneste anmeldelse

" Pulito, gentili e cordiali "

- Anonym
Læs alle anmeldelser
Vis alle Guesthouses i Frankfurt

Hostelworlds mobilapps

Bestil, mens du er på farten, med de nye Hostelworld mobil-apps.

Søg og bestil ud fra mere end 33.000 indlogeringssteder i mere end 170 lande, uanset hvor du er.

Tilmelding Til Nyhedsbrev

Indsender dine oplysninger

Tak, fordi du har tilmeldt dig vores nyhedsbrev!

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag de bedste tilbud på hostels samt nyheder direkte i din indbakke. Du kan når som helst afmelde dig tjenesten.