Hostelworld.com
HostelBookers Logo

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

×

Snart udsolgt

Pension Alpha

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Priser
kort
Bedømmelser
  • Fantastisk beliggenhed
  • Hjælpsomt personale
  • Formidabel renlighed
Læs alle anmeldelser
  • Fantastisk beliggenhed
  • Hjælpsomt personale
  • Formidabel renlighed

Beskrivelse af Overnatningssted

Pension Alpha Located at Karlsruher Str.7, , Frankfurt.
Pension Alpha
Germany
Frankfurt 60329 Karlsruher Str.7
72% 218
50.1044508 8.6637711
Pension Alpha
    Værelser til rådighed Standard Enkelt Privat Værelse Med Bad/wc Standard Twin Seng Private Værelse Med Bad/wc Standard 3 Seng Privat Værelse Med Bad/wc

Se de ledige

Fre 30 sep 2016 - Man. 3 okt 2016 Skift.

Værelsesoversigt

Dag Indkvartering Pris Udvalg I alt
I alt:
Standard fleksibel booking:
VÆLG VENLIGST DIN FORETRUKNE BOOKINGTYPE NEDENFOR.
I alt:
Depositum Skal betales i dag:
Depositum Skal betales i dag:
BOOK NU

Seneste anmeldelse

" rude dirty no airconditioner close to station but little dangerous 한국분들 왠만하면 돈 더 주고 좋은곳 예약하세요. "

- kdh087
Læs alle anmeldelser

Faciliteter

  • Gratis

    Håndklæder inkluderet Gratis WiFi Gratis internetadgang

  • Generelt

    Morgenmad ikke inkluderet Kabel tv

  • Serviceydelser

    Internetadgang Reception åben døgnet rundt

Politikker

Politikker

Kreditkort accepteres

Værd at bemærke

**Please note** that you need to cancel your reservation at least 3 days before arrival date.


PLEASE NOTE! SPECIAL CANCELLATION POLICY FOR FAIR PERIODS:
You can cancel your reservation free of charge up to 4 weeks (28 days) before arrival date. In case of a late cancellation or a no show, we will charge the entire amount of your booking.

Tendence 25.08.-30.08.2016
Automechanika 11.09.-17.09.2016
Buchmesse 17.10.-23.10.2016
Viscom 01.11.-04.11.2016
FI Forum 14.11.-17.11.2016
Health Ingredients 28.11.-01.12.2016
Heimtextil 08-12.01.2017
Papierworld 26-30.01.2017
Ambiente 08-13.02.2017
ISH 12-17.03.2017
Musikmesse 02-06.04.2017
IMEX 14-17.05.2017
IAA 10-22.09.2017
Buchmesse 09-14.10.2017
CPHI 23-25.10.2017

Breakfast (7am - 10am) costs extra 6 Euro per person per night.

Annulleringspolitik

Dette sted har en annulleringspolitik på 3 dag(e). Der afkræves et annulleringsgebyr svarende til prisen på første overnatning, hvis der ikke annulleres inden for dette tidsrum.

Vis alle Guesthouses i Frankfurt

Hostelworlds mobilapps

Bestil, mens du er på farten, med de nye Hostelworld mobil-apps.

Søg og bestil ud fra mere end 33.000 indlogeringssteder i mere end 170 lande, uanset hvor du er.

Tilmelding Til Nyhedsbrev

Indsender dine oplysninger

Tak, fordi du har tilmeldt dig vores nyhedsbrev!

Tilmeld dig vores månedlige nyhedsbrev, og få de bedste tilbud på hostels og nyheder sendt direkte til din indbakke. Du kan altid afmelde dig.