Hostelworld.com
HostelBookers Logo

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

×

Snart udsolgt

Pension Alpha

Group of 15 or more?

Contact our Group Travel team directly for a tailor made solution for your group

Priser
kort
Bedømmelser
  • Perfekt beliggenhed
  • Strålende personale
  • Formidabel renlighed
Læs alle anmeldelser
  • Perfekt beliggenhed
  • Strålende personale
  • Formidabel renlighed

Beskrivelse af Overnatningssted

Se de ledige

Ons. 29 mar 2017 - Lør 1 apr 2017 Skift.

Værelsesoversigt

Dag Indkvartering Pris Udvalg I alt
I alt:
Standard fleksibel booking:
VÆLG VENLIGST DIN FORETRUKNE BOOKINGTYPE NEDENFOR.
I alt:
Betalbart nu:
Betalbart nu:
BOOK NU

Seneste anmeldelse

" 역이랑 가깝고 가격대비 좋아요 엘레베이터없어서 짐가지고 올라가긴 힘들어요~ "

- Anonym
Læs alle anmeldelser

Faciliteter

  • Gratis

    Håndklæder inkluderet Gratis WiFi Gratis internetadgang

  • Generelt

    Morgenmad ikke inkluderet Kabel tv

  • Serviceydelser

    Internetadgang Reception åben døgnet rundt

Politikker

Politikker

Kreditkort accepteres

Værd at bemærke

**Please note** that you need to cancel your reservation at least 3 days before arrival date.


PLEASE NOTE! SPECIAL CANCELLATION POLICY FOR FAIR PERIODS:
You can cancel your reservation free of charge up to 4 weeks (28 days) before arrival date. In case of a late cancellation or a no show, we will charge the entire amount of your booking.

Tendence 25.08.-30.08.2016
Automechanika 11.09.-17.09.2016
Buchmesse 17.10.-23.10.2016
Viscom 01.11.-04.11.2016
FI Forum 14.11.-17.11.2016
Health Ingredients 28.11.-01.12.2016
Heimtextil 08-12.01.2017
Papierworld 26-30.01.2017
Ambiente 08-13.02.2017
ISH 12-17.03.2017
Musikmesse 02-06.04.2017
IMEX 14-17.05.2017
IAA 10-22.09.2017
Buchmesse 09-14.10.2017
CPHI 23-25.10.2017

Breakfast (7am - 10am) costs extra 6 Euro per person per night.

Annulleringspolitik

Priser for kun depositum

Dette indlogeringssted har en 3 -dages afbestillingspolitik. Hvis bookingen ikke bliver annulleret inden for denne periode, vil et afbestillingsgebyr blive pålagt svarende til den første overnatning af dit ophold


Ikke-refunderbare priser

Din booking er ikke-refunderbar, hvis du vælger at annullere din booking eller ved udeblivelse. Du vil stadig blive opkrævet den fulde pris for din booking.

Vis alle Guesthouses i Frankfurt

Hostelworlds mobilapps

Bestil, mens du er på farten, med de nye Hostelworld mobil-apps.

Søg og bestil ud fra mere end 33.000 indlogeringssteder i mere end 170 lande, uanset hvor du er.

Tilmelding Til Nyhedsbrev

Indsender dine oplysninger

Tak, fordi du har tilmeldt dig vores nyhedsbrev!

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og modtag de bedste tilbud på hostels samt nyheder direkte i din indbakke. Du kan når som helst afmelde dig tjenesten.